O nas


Strona sympatyków i przyjaciół wojskowego koła nr 51- PZW TROĆ Poznań- nie jest to oficjalna strona PZW!!!nasz adres e-mailowy: troc1@interia.pl
Trochę historii:


Koło nasze powstało z połączenia na podstawie uchwały Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu dnia 19 stycznia 1973 roku dwóch sekcji działających przy Dowództwie Wojsk Lotniczych oraz sekcji działającej na Ławicy. Od 40 lat opiekujemy się jeziorem Karolewo Czarne oraz polaną nad jeziorem dzierżawionych od Lasów Państwowych. Dzięki pracy naszych wędkarzy powstało 37 pomostów wędkarskich utrzymywanych w stanie zapewniającym komfort i bezpieczeństwo w czasie wędkowania, jezioro jest regularnie zarybiane oraz dozorowane przez wędkarzy. Dużą uwagę Koło przywiązuje do pracy z młodzieżą oraz dziećmi- organizowane są dla nich dodatkowe zawody oraz imprezy np. zawody z okazji Dnia Dziecka czy też zawody spławikowe ''Junior''. Koło współpracuje z innymi kołami Okręgu- wspólne zawody drużynowe. Wszystkim członkom naszego Koła przyświeca cel, że wędkarstwo to spotkanie z przyrodą, integracja środowiska, sport i wypoczynek.
Wędkowanie w czasie trwania sezonu jest możliwe po uprzednim wykupieniu pozwolenia. Wędkarze , na podstawie karty wędkarskiej- w przypadku opłaconych składek- opłata jednodniowa 20 zł,sezonowa-200zł, niezrzeszeni i cudzoziemcy jednodniowa-40 zł, sezon-400zł, wędkowanie dozwolone jest tylko w dzień tzn. godzina przed wschodem słońca oraz godzina po zachodzie słońca.